TADY CHCI BYDLET!

PRŮVODNÍ SLOVO

V Elišce se skvěle bydlí

Praha, 10. 06. 2014

Když se po dokončení několika projektů naše společnost společně s Arch. Ivanem Sládkem před 10 lety rozhodla vymyslet a postavit na okraji dřívější průmyslové čtvrti ve Vysočanech bytový mrakodrap, nenašel se téměř nikdo, kdo by o nás prohlásil něco jiného, než, že jsme cvoci…

Po mnohaletých peripetiích při hledání optimálního řešení a schvalování projektu, byla na podzim 2011 společností Metrostav stavba zahájena, výstavba i přes technické zapeklitosti běžela přesně podle harmonogramu, takže ke konci r. 2013 byl objekt dokončen a posléze úspěšně zkolaudován.

Dnes je Eliška již v plném provozu, téměř všechny z 365 bytových a ubytovacích jednotek našly své nové majitele, většina z nich již bydlí „v novém“ a věřím, že spokojeně využívají nadstandardní vymoženosti Elišky. Velká luxusní vstupní hala s již fungující nonstop recepcí, designovým nábytkem pro posezení od architekta Pavla Suchého a uměleckými díly pro oblažení ducha od akademické sochařky Edity Devínské, je plná života, lidi zde procházejí domů, do práce či do školy anebo si tady dávají schůzky, než někam vyrazí. V kavárně a na její terase klábosí a konzumují dobré nápoje a pokrmy za prima ceny Eliščini obyvatelé a jejich návštěvníci a v péči ochotného personálu zde tráví příjemné chvíle. Fitko s kosmetikou a masážemi v přízemí a 1. patře již naplno plní svou funkci, ozdravit, omladit a zkrášlit každého, kdo do něj vstoupí a možná i toho, kdo jde pouze okolo. Zajímavý, nikoliv však originální postřeh je, že z 90% těchto služeb využívají ti, kteří je vlastně nepotřebují neb jsou krásní od přírody, tedy ženy a ti, kteří by tam měli stát frontu, tedy mužské pokolení, ti sedí v kavárně….

Správa budovy a všeho již také běží, tam, kde se něco úplně nepovedlo, tak se to opravuje, tomu se nedá úplně vyhnout. Tisíce požárních a jiných čidel a zařízení udržují spolu s odborným personálem dům ve stavu naprosté bezpečnosti a vlastní úklidová četa, ve stavu maximální čistoty. Kdo chce, sjedná si v recepci nebo u správce různé služby, kupř. technickou pomoc v bytě po stěhování nebo úklid bytu, takže o vše, co potřebuje i tak nešikovný člověk, jako je autor tohoto pojednání, je postaráno.

Cyklisté a in-linisté naskakují na deset metrů od vchodu vzdálenou a námi opravenou cyklostezku, odjíždějí kochat se Prahou a vlastními sportovními schopnostmi, já sedím kousek od nich u stolku naší kavárenské zahrádky, kouřím u sklenky vína a přiznám se, že mám z toho všeho prima pocit.

JUDr. Vladimír Lederer